تهیـــه و تولیــد انــواع مــواد نســــوز :
خانه / محصولات / پارچه نسوز فایبر گلاس

پارچه نسوز فایبر گلاس

پارچه نسوز فایبر گلاس از الیاف فایبر گلاس بافته شده هتد که مقاومت حرارتی ات ها از ۴۰۰ ال ۶۰۰ درجه سانتیگراد میباشد این پارچه ها در عرض های ۲ ال ۱۲۰ سانت و در ضخامت های ۰/۱ میلیمتر الی ۳ میلیمتر موجود میباشد.
و در دو حالت ساده و فویلدار موجود میباشد.

پارچه فایبر گلاس برای عایق بندی و اب بندی حرارت های زیر ۸۰۰ درجه به کار میرود.

پارچه نسوز فایبر گلاس در زمان هایی که وزن و قدرت و دوام اهمیت دارند کاربرد خواهد داشت . پارچه فایبر گلاس از بافت هایی با دوام و قدرتمند تشکیل شده  که معمولا در جهت استفاده های صنعتی غیر از لباس از آن استفاده می کنند.  از آنجایی که برخی خاصیت های منحصر به فرد دارد ، این ویژگی ها ، پارچه فایبرگلاس را در کاربری های صنعتی بسیار محبوب کرده است .

پارچه فایبرگلاس از کارایی های متعددی برخوردار است : به عنوان عایق حرارتی و الکتریکی در صنعت الکترونیک، گهگاهی به عنوان یک جزء در پوشش های زرهی در وسایل نقلیه نظامی ، کلاه، و عرشه ناوهای هواپیمابر. پارچه های سبک وزن همچنین دارای بخش های انتهایی صافی هستند و برای تولید یک لایه ضد آب روی چوب و یا سطوح دیگر ایده آل هستند.

از جمله در تعمیر قایق و دیگر کاربرد های دریایی مورد نیاز.

مهمترین ویژگی کیفی پارچه نسوز فایبر گلاس تحمل بالا در برابر گرمای شدید و سوزان است . نه تنها گرمای تابشی را با بهره وری قابل توجهی پراکنده می کنند ، بلکه برخی از انواع این پارچه ها می توانند درجه حرارت تا هزار و ششصد و چهل و هشت درجه سانتیگراد را در حدود یک دقیقه تحمل کنند.

این پارچه ها همچنین استحکام کششی بالایی دارند . به اضافه اینکه پارچه فایبر گلاس از مواد معدنی ساخته شده که باعث می شود در مقابل نور خورشید ، باکتری ها ، یا قارچ ها غیر قابل نفوذ شود.

پارچه  فایبرگلاس روکش شده با پلی تترافلوئور اتلین(PTFE) را فایبر گلاس با روکش تفلون گویند .این پارچه نسوزها کیفیت خوبی دارند به شکلی که در هنگام استفاده در شرایط های مختلف آب و هوایی، خطر پوسیدگی پایین تری بر اثر تابش امواج فرابنفش (UV) خورشید ، در طول زمان زیاد، دارند.

این پارچه ها ارزشهای خود را در سازه هایی که معمولا خوش ظاهر وخوش ساخت  بوده و همچنین در دهانه های با طول بسیار زیاد ثابت کرده اند. از دیگر خاصیت های برجسته این محصولات می توان به مقاومت بسیار بالا در برابر کثیفی، دوام بالا و و البته نسوز بودنشان اشاره کرد. در زیر به برخی از مشخصات مقاومتی، مکانیکی پارامترهای مرتبط بادوام و زیبایی اشاره می کنیم.

مقاومت کششی پارچه های فایبرگلاس روکش شده با تفلون متغیر بوده و بین صد و شصت تا هشتصد و هشتاد کیلوگرم بر سانتی مترمربع در پنج سانتی متر عرض پارچه متغیر می باشد. . پارچه های PTFE در قیاس با پارچه های PVC مقاومت دربرابر پارگی پایین تری دارند. عمر مفید پارچه های PTFE بیشتر از سی سال تخمین زده شده است.

الیاف شیشه با روکش تفلون به طور معمول در رنگ سفید تولید می شوند و دارای گذردهی نور تا بیست و پنج درصد در بازار موجود می باشند. یکی از مهمترین خواص پارچه های PTFE، نسوز بودن و غیرقابل احتراق بودن آنها است.

 پشم شیشه

پشم شیشه از قدیمی ترین و پر مصرف ترین انواع عایق های حرارتی است و تارخچه تولید آن در داخل کشور به حدود چهل سال قبل می رسد . به عبارت بهتر این نوع عایق ، نوعی پشم معدنی است که از مذاب شیشه به دست می آید و ظاهر آن به صورت الیاف انعطاف پذیر شیشه است .

این ماده از ذوب شیشه و تبدیل آن به الیاف ریز تولید می شود. این الیاف را به صورت رول یا پانل در آورده و برای مصرف به بازار عرضه می شوند. پشم شیشه در مقابل آتش مقاوم بوده و این عایق انواع و کاربردهای متفاوتی دارد.ضخامت استاندارد الیاف آن بین ۳.۲ الی ۶.۴ میکرون است .

این موضوع باعث نرمی پشم شیشه و افزایش زمان حفظ خواص ارتجاعی و کاهش میزان ریزش ذرات آن می شود . چنانچه نیاز به اطلاعات دقیق تر راجع پارچه فایبرگلاس دارید با شرکت نسوزگستران فیدار تماس بگیرید.

پشم شیشه از انواع عایقهای حرارتی سلول باز است و می تواند رطوبت محیط را جذب نماید و در مجاورت با بخار آب (خصوصا در سطوح گرم ) تولید اسید سیلیسیک نماید . لذا اگر محافظت از آن به نحو مطلوب انجام نشود ، باکتریها و قارچها در بین الیاف آن رشد می کنند .

الیاف پشم شیشه سوزنی شکل بوده و تماس آنها با پوست باعث خراشیدگی می شود . اگر این الیاف وارد ریه شوند خارج نمی شوند و استمرار تنفس ذرات معلق آن می تواند باعث ایجاد بیماریهای تنفسی و پوستی شود .

حداکثر تحمل حرارتی پشم شیشه ۵۵۰ درجه سانتیگراد است . در توسعه آتش سوزی بی اثر بوده و در مجاورت حریق گازهای سمی تولید نمی کند .اخیرا پشم شیشه های جدیدی تولید شده است که از ترکیب مذاب دو نوع شیشه بدست می آید که تحریک پوستی آن کمتر است و نیازی به چسباننده شیمیایی برای چسباندن الیاف به هم ندارد .

 

مطلب پیشنهادی

ورق تفلونP.T.F.E تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E  (در اشکال ورق،میل گرد و لوله تفلون)همراه با ترکیبات تفلون گرافیت،تفلون کربن،تفلون فایبر گلاس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.