تهیـــه و تولیــد انــواع مــواد نســــوز :
خانه / محصولات / پارجه نسوز فایبر سرامیک

پارجه نسوز فایبر سرامیک

پارجه نسوز فایبر سرامیک از الیاف فایبر سرامیک بافته شده اند که تحمل حرارتی ان تا ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد میرسد که مقاوم ترین پارچه موجود در برابر حرادت میباشد .

این پارچه ها به صورت رولی و نواری در عرض های ۳ الی ۱۰۰ سانتیمتر و در ضخانت های ۱/۵ الی ۳ میلیمتر قابل عرضه می باشد پارچه نسوز سرامیکی در دو حالت ساده و مسلح (سیمدار) عرضه میشود که مزیت سیمدار آن در بالا بردن مقاومت مکانیکی آن ها نسبت به پارچه های بدون سیم میباشد.

این پارچه های نسوز از الیاف سرامیک بافته شده اند که مقاومت حرارتی آن ها به ۱۲۶۰ درجه سانتیگراد می رسد که مقاوم ترین پارچه موجود در برابر حرارت می باشد.این پارچه ها به صورت نواری در عرض های ۳،۵،۷،۱۰و ۱۰۰ سانتیمتری و در ضخامت های ۱/۵ ،۲ ،۳ و ۵ میلیمتر قابل عرضه می باشند.این پارچه های سرامیکی در دو حالت ساده و مسلح (سیم دار) عرضه می شود که مزیت سیم دار آن در بالا بردن مقاومت میکانیکی آن ها نسبت به پارچه های بدون سیم آن است.

پارجه نسوز فایبر سرامیک فویل دار (Ceramic Cloth with Foil) از نخ الیاف سرامیکی ساخته شده که یک یا دو طرف آن با فویل آلمینیوم برای مقاومت بیشتر پوشانده شده است.

پارجه نسوز فایبر سرامیک  می تواند به عنوان عایق حرارتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند.

این پارچه با رشته های فایبرگلاس و سیم فولاد ضد زنگ مسلح شده است.

 مصارف پارجه نسوز فایبر سرامیک  فویل دار:

 اتصالات, پتو ایمنی , پتو جوشکاری , پوشش محافط عایق دیگ بخار, عایق حرارتی کابل یا لوله ها در صنایع جوشکاری, ریخته گری , کشتی سازی, پالایشگاه ها, نیرو گاه ها و کارخانه های شیمیایی استفاده می شود.

 این محصول در ضخامت ۱.۵ تا ۵ میلیمتر و طول ۱ تا ۱.۵ متر در فروشگاه نسوز پیشرو قابل عرضه می باشد.

قبل از کشف و استفاده فلزات، بشر از گل های رس به علت وفور و فراوانی آنها و همچنین شکل‌گیری بسیار خوب آنها در در صورت مخلوط شدن با آب و درجه حرارت نسبتاً پایین پخت آنها استفاده می‌کرد. آلومینوسیلیکات ها که خاک های رسی خود آنها به حساب می‌آیند، از عناصر آلومینیوم، سیلیسم و اکسیژن ساخته می‌‌شوند که این سه عنصر بر روی هم حدود ۸۵ درصد پوسته جامد کره زمین را تشکیل می‌دهند. این سه عنصر فراوانترین عناصر پوسته زمین هستند.

سرامیک های نوین برای جوابگوئی به نیازهای مخصوص مانند مقاومت حرارتی بیشتر، خواص مکانیکی بهتر و خواص الکتریکی ویژه و مقاومت شیمیایی افزونتر به وجود آورده‌اند.
گروهی از انواع این نوع سرامیک ها عبارتنداز :
سرامیک¬های الکترواپتیکی (الکترونیکی – نوری): مانند نایوبیت لیتیم ( LiNbO 3 ) و تیتانات که اینها محیطی را فراهم می‌آورند که بوسیله آن علائم الکتریکی به نوری تبدیل می‌شوند .

 

مطلب پیشنهادی

ورق تفلونP.T.F.E تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E  (در اشکال ورق،میل گرد و لوله تفلون)همراه با ترکیبات تفلون گرافیت،تفلون کربن،تفلون فایبر گلاس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.