تهیـــه و تولیــد انــواع مــواد نســــوز :
خانه / محصولات / ورق میکا

ورق میکا

تعریف ورق میکا

میکا یک ماده معدنی می باشد.که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف پیدا کرده است.مقاومت حرارتی و مقاومت الکتریکی بالا دو خاصیت مهم میکا می باشند.که سبب گشته این ماده معدنی در صنایع عایق بندی حرارتی و الکتریکی کار بردهای فراوانی پیدا نمایدموارد استفاده میکا متفاوت هستند.و میتوان از آن در صنایع گوناگون بهره برد.با تبدیل آن به ورقه میتوان از ورق میکا در شیشه پنجره ها استفاده کرد.میکا نسبت به افت و خیز دما تحمل بالایی دارد .و برای ساخت خانه های سبز بسیار کاربرد دارد.

همچنین در عناصر رنگی به کار رفته در درها و پنجره ها از آن بهره میبرند.پودر سفید میکا در فرمولهای ساخت خمیر دندان استفاده می شود. میکا نام مواد معدنی است که به گروهی از مواد معدنی اطلاق می شود، که به طور فیزیکی و شیمیایی مشابه هستند. میکا نسبتا سبک و نرم است، و ورق ها و دانه های میکا انعطاف پذیر هستند . میکا مقاوم در برابر حرارت است و جریان الکتریسیته را هدایت نمی کند.

۳۷ مواد معدنی میکا وجود دارد، که معروف ترین آنها عبارتند از :

فلوگوپایت، مسکویت، بیوتیت سیاه و سفید و قهوه ای ، لپدولیت.میکا مسکویت و فلوگوپایت از پر مصرف ترین ها هستند. برای مثال در سال ۲۰۰۸ در ایالت متحده نزدیک به۳۰۸ تن از میکا مصرف شده است. همچنین در مراسم سنتی ژاپن(KODO) برای سوزاندن بخور از یک مربع کوچک از جنس ورق میکا استفاده می شود که این ورق میکا در بالای یک مخروط ساخته شده از خاکستر سفید که شامل یک قطعه زغال سنگ برای سوزاندن بخور است ، قرار داده می شود. ورق میکا به عنوان جداکننده منبع گرما (زغال سنگ)و بخور قرار می گیرد تا عطر بخور بدون سوزاندن آن به کمک ورق میکا گسترش یابد . ورق میکا عمدتا در صنایع الکترونیکی و الکتریکی استفاده می شود .

ورق میکا از نظر زمین شناسان در سه گروه دسته بندی می شود :

ورق میکا های ترد و شکننده :گروه کلریتی، ورق میکا مسکویت به صورت صفحه ای که دارای مقاومت حرارتی بالا بوده و شفاف استورق میکا مسکویت به صورت پولکی که به عنوان بازدارنده ای برای گیر کردن مته ها به هنگام حفاری کردن-پرکننده در سیمان و مقاوم در برابر نم و رطوبت،فرسایش و چسبندگی به کار می رود.

 

مطلب پیشنهادی

ورق نسوز آزبست

ورق نسوز آزبست

ورق نسوز آزبست یکی از قدیمی ترین ورق های واشر در زمینه مواد نسوز است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.