تهیـــه و تولیــد انــواع مــواد نســــوز :
خانه / محصولات / نوار نسوز

نوار نسوز

نوار نسوز یکی از پیشرفت های عمده در زمینه نوارهای مورد استفاده است که نه تنها حفاظت در برابر حرارت بالا را فراهم می کند بلکه صنایع عمومی را قادر می سازد تا تمامیت سیستم های کابلی ولتاژ بالای خود را تحت شرایط سخت زیرزمینی بهتر حفظ کنند. مهمتر از آن، به کاهش خطرات بهداشتی و ایمنی برای افراد در معرض این شرایط کمک می کند.

نوار نسوز از الیاف ازبست،الیاف فایبر سرامیک یا الیاف سرامیک تابیده شده وبه صورت تار و پود بافته میشوند،که حرارت ۲۵۰تا۱۴۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل میکند.از نوار ازبست برای اب بندی و عایق بندی دیگ های بخار و دریچه ها و خطوط لوله ها استفاده میشود،و نوار سرامیکی از الیاف سرامیک فایبر به صورت تار و پود به هم بافته می شود،که در دو نوع ساده وسیمدار در عرض‌های ۳،۵،۷و۱۰ سانتیمتری و در ضخامت ۱،۵ و ۳ میلیمتر عرضه میشود.

کاربرد نوار نسوز

نوار های نسوز ، برای عایق بندی حرارتی و در برخی کارخانجات در جهت عایق بندی الکتریکی کاربرد دارند که گاهی در جهت بهره بردن از هر دو عایق نیز ، نوار ها کارایی دارند . نوار نسوز همانند دیگر محصولات مرتبط با پارچه نسوز ، بسته به جنس الیاف به کار رفته در آن ، ویژگی های متمایزی خواهد داشت و در نتیجه مقاومت حرارتی اش متفاوت خواهد بود. نوار فایبر سرامیک یا نوارنسوز سرامیکی ، از پرکاربرد ترین نوارهای نسوز می باشند . کاربرد دیگر آنها  برای آب بندی و عایق بندی دیگ های بخار ، انواع دریچه ها و خطوط لوله می باشد .

 

عایق کاری لوله های اگزوز به منظور جلوگیری از اتلاف گرما و محافظت دیگر وسایل در برخورد با لوله ها و اگزوزها بر اثر حرارت بالای آنها نیز از دیگر کاربردهای این نوارها می باشد. همچنین نوار پیچی لوله های حرارت بالای بخار، آب و روغن جهت آبندی و عایق کاری ، استفاده در صنایع فولاد در هنگام سخت کاری و آبکاری فلزات استفاده در گارگاه های عملیات حرارتی از دیگر کاربرد های نوارهای نسوز می باشد

 ویژگی نوار نسوز

  • کاهش و یا حذف گسترش شعله و آسیب آتش به کابل ها.
  • کاهش تولید گازهای گلخانه ای.
  • کاهش تولید محصولات سمی ناشی از احتراق.
  • جلوگیری از کاهش و یا گسترش نارسایی کابل به کابل های مجاور.
  • افزایش مقاومت نسبت به سایش، ضربه و عوامل محیطی از جمله آب، مواد شیمیایی، و گازها را فراهم می کند.
  • نسخه های استاندارد (بدون فایبرگلاس) و تقویت شده با فایبرگلاس برای افزایش عملکرد در برابر آتش و استحکام کششی.

 

 

مطلب پیشنهادی

ورق میکا

ورق میکا

تعریف ورق میکا میکا یک ماده معدنی می باشد.که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف پیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.