تهیـــه و تولیــد انــواع مــواد نســــوز :

بک فیلتر

بک فیلتر ، یکی از کاراترین و اقتصادی ترین انواع فیلترهای کیسه ای می باشد که جهت حذف غبارهای تولید شده در صنایع کاربرد دارد در این دستگاه ذرات غبار از هوا جدا شده و هوای پاک سازی شده از فیلتر خارج می شود این عمل علاوه بر پاکیزگی محیط منجر به بازیابی محصول با ارزش از طریق جلوگیری از پراکنش آن در فضا می شود.

این ویژگی سبب شده که در اکثر صنایع بگ فیلتر را به عنوان یک سیستم غبارگیر مورد استفاده قرار دهند. بگ فیلترهای ساخت شرکت نیرو نماد خراسان به سبب طراحی دقیق با حداقل اشغال فضا و رعایت استانداردهای ساخت با راندمان بالا نسبت جنس غبار، اندازه ذرات، دما، فشارجریان ، میزان رطوبت و غلظت غبار ونیاز مشتریان طراحی و تولید میگردد .

کلیه صنایع که مشکلات ذرات گرد و غبار دارند استفاده از این نوع بگ فیلتر کاربرد موثر و چشمگیری دارد که صنایع (سیمان ، فولاد ، دارویی ، غذایی ، نیروگاهی ، پتروشیمی ،گچ ، آهک ، چوب ، آسفالت ، فولاد ،کاشی و… ) میباشند .

نحوه کارکرد بک فیلتر

در این دستگاه غبار ایجاد شده توسط هود ها و کانالها از منافذ غبار خیز جمع آوری و به صورت شناور در بستر سیال عامل به سمت دستگاه غبارگیر انتقال داده می شوند که این انتقال توسط یک دستگاه فن با ایجاد فشار منفی داخل شبکه و دستگاه ها انجام می گیرد . سرعت انتقال داخل کانالها تابع خواص فیزیکی ذرات غبار می باشد ولی محدوده  مجاز طراحی بین ۱۰ – ۲۰ متر بر ثانیه در نظر گرفته می شود .

غبار به همراه هوا وارد محفظه اصلی دستگاه ( اتاق کثیف ) میگردند و پس از عبور ازکیسه ها (که از جنس الیاف با  خواص و دانسیته متفاوت می باشند) ذرات غبار گرفته شده و در نتیجه هوای تصفیه شده توسط فن و از اگزوز خارج می گردد . پس از اینکه کیسه ها توسط غبار پوشیده شد در این زمان سنسور اختلاف فشار که اختلاف فشار هوا قبل و بعد از کیسه را کنترل می نماید، فرمان تمیزکاری را صادر میکند .

به این ترتیب زمانیکه میزان افت فشار قبل و بعد از کیسه ها به مقدار مشخصی برسد میکروکنترلر , فرمان بازشدن به شیر برقی را صادر می نماید و شیر برقی در زمانی حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰  هزارم ثانیه باز و هوای فشرده با فشار ۶ بار از طریق لو له ها به دهنه کیسه ها که ونتوری می باشد، هدایت می گردد که باعث ایجاد یک موج ضربه روی کیسه ها و تخلیه غبار کیسه ها می گردد.

مزایا و توانایی بک فیلتر ساخت شرکت صنایع نسوز پیشرو:

·                     طراحی فنی و مهندسی نسبت به شرایط خط و استاندارهای زیست محیطی

·                     راندمان بالا در جدا سازی ذرات وگرد غبار

·                     دارای سیستم اختلاف فشار و دما اتومات

·                     دارای سیستم حفاظتی و کنترلی

·                     تنظیم کردن زما ن هر پالس همراه با کنترل ولوها

 

 

مطلب پیشنهادی

ورق تفلونP.T.F.E تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E

ورق تفلونP.T.F.E  (در اشکال ورق،میل گرد و لوله تفلون)همراه با ترکیبات تفلون گرافیت،تفلون کربن،تفلون فایبر گلاس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.